از حجاب‌ یک‌ روزه تا بازیگر محجبه +تصاویر

هفته گذشته را شاید بتوان هفته خوش حجاب در شبکه‌های اجتماعی نامید؛ هفته‌ای که با یک تلنگر آغاز شد و آن مشاهده زنان مسیحی در پوشش اسلامی و سپس استقبال از یک بانوی بازیگر محجبه بود.

بسم الله الرحمن الرحیم

 

*بزرگداشت روز جهانی حجاب

کمپینی به مناسبت روز جهانی حجاب به راه افتاد و طرفداران حجاب اسلامی با برچسب (#WorldHijabDay) اقدام به نشر مطالب پیرامون این موهبت بزرگ اسلام برای زنان پرداختند.

 

 

 

*حجاب تنها برای یک روز!

همچنین در یک اقدام ابتکاری دیگر با عنوان «Women Wear Hijabs For A Day» زنان بی‌حجاب به استفاده یک روزه از حجاب دعوت می‌شدند و سپس از افراد درخواست می‌شد تا در پایان روز احساس خود را از داشتن حجاب در طول روز بیان کنند.

و این یعنی همیشه آن چیزی که ما به آن عادت کردیم نمی‌تواند بهترین باشد، شاید یک عادت است، که می‌توانیم بهتر از آن را برای خودمان رقم بزنیم و تجربه یک روز متفاوت را به روزهای زندگی خود اضافه کنیم؛ چه کسی می‌داند؟! شاید این تجربه متفاوت بهترین بود!

در پی این اقدام نیز تصاویر و ویدیوهای مختلفی که بیانگر احساسات  مختلف از تجربه‌های متفاوت بود به اشتراک گذاشته شد.

 

وقتی تازه آموزش می‌بینی که چطور قرار است پارچه‌ای با یک سنجاق کوچک بروی سرت قرار گیرد.

دور از انتظار نیست، آنچه که ممکن است دور از انتظار ما باشد یا اینکه شاید کمی بعید به نظر برسد؛ مشاهده افراد با پوششی متفاوت در موقعیت و شرایطی خاص که پیش از این سابقه نداشته به نوبه خود جذاب است؛ آنقدر جذاب که گاهی ممکن است یک خبر و یک تصویر دست به دست بچرخد و بارها به اشتراک گذاشته شود.

حضور سحر احمدپور بازیگر فیلم سینمایی «چهارشنبه ۱۹ اردیبهشت» با چادر در بین اهالی رسانه موجی از تشویق مجازی کاربران ایرانی را به همراه داشت.

 

و این اتفاق فرهنگی مورد استقبال کاربران ایرانی شبکه‌های اجتماعی قرار گرفت.

منبع:

-فارس

-جنبش سایبری ۳۱۳

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

bigtheme