سردار سلیمانی و پهپادهای ابابیل چگونه سپاه ابرهه را در تکریت به زانو درآوردند؟ + نقشه میدانی و تصاویر

بسم الله الرحمن الرحیم

▫️تاخیر ۲ ساله در آزادسازی استان صلاح الدین عراق نتیجه فشارهای دولت آمریکا بود اما در نهایت نیروهای عراقی در سال های ۹۴ و ۹۵ توانستند بیش از ۹۵ درصد این استان را از اشغال عناصر داعش پاکسازی کنند.

تابستان ۹۳؛ گروه تروریستی داعش بخش های وسیعی از سوریه و شمال عراق را به اشغال خود درآورده و با قتل عام مردم بی گناه، موجی از وحشت بی سابقه را به راه انداخته و به سوی بغداد در حال پیشروی هستند.

استان های نینوا، کرکوک و الانبار سقوط کرده اند؛ بخش های وسیعی از استان دیاله هم از کنترل دولت خارج شده و تروریست های داعش به سمت اربیل هم در حال پیشروی هستند؛ در استان صلاح الدین هم کار تمام شده است.

سردار سلیمانی و پهپادهای ابابیل چگونه سپاه ابرهه را در تکریت به زانو درآوردند؟ + نقشه میدانی و تصاویر

برای دیدن نقشه در اندازه بزرگ روی تصویر کلیک کنید

عناصر تروریستی داعش که از جنوب استان نینوا به استان صلاح الدین نفوذ کرده اند، شهرهای مهم « الشرقاط و بیجی» را به اشغال خود درآورده اند و تکریت، مرکز استان هم سقوط کرده است؛ تنها گروهی از نیروهای مردمی در شهر سامراء از حرم امامین عسکریین دفاع می کنند.

گروه تروریستی داعش که بیش از ۹۰ درصد استان صلاح الدین را به اشغال خود درآورده در اقدامی جنایت کارانه، صدها تن از نیروهای خلع سلاح شده عراقی را که در پایگاه هوایی اسپایکر به اسارت درآمده اند را به شکل وحشیانه و بی رحمانه اعدام می کند.

اسفندماه ۹۳: پس از ۶ ماه جنایت عناصر تروریستی داعش در مناطق مختلف استان صلاح الدین و با وجود فشارهای دولت آمریکا در نهایت عملیات پاکسازی این استان با رمز «یا لثارات الحسین » و با مشارکت ۲۷ هزار تن از نیروهای ارتش و بسیج مردمی عراق آغاز می شود.

سردار سلیمانی و پهپادهای ابابیل چگونه سپاه ابرهه را در تکریت به زانو درآوردند؟ + نقشه میدانی و تصاویر

برای دیدن نقشه در اندازه بزرگ روی تصویر کلیک کنید

در این عملیات نیروهای ائتلاف غربی به اصطلاح مبارزه با تروریسم به رهبری آمریکا حاضر به مشارکت برای آزادی شهر تکریت، مرکز استان صلاح الدین نشده اند اما ساعاتی بعد خبری منتشر می شود که همه رسانه ها و حامیان تروریست ها را شوکه زده می کند: « حضور سردار قاسم سلیمانی در خط مقدم نبرد با داعش»

سرادر سلیمانی که در ماه های گذشته در شکست حصر شهر « آمرلی» به صورت مستقیم حضور داشته و نقش ویژه ای در آزادسازی منطقه راهبردی « جرف الصخر» ایفا کرده حالا به همراه سربازان و مشاوران نظامی خود برای آزادسازی شهر تکریت به میدان آمده است.

همه می دانند ایران در ماه های گذشته برای حفظ دولت عراق سنگ تمام گذاشته و برای پاکسازی مرکز استان صلاح الدین هم با تمام قدرت حضور یافته است؛ برخی رسانه ها از پرواز و عملیات پهپادهای ابابیل در آسمان شرق شهر تکریت هم ( منطقه القادسیه) خبر می دهند.

برای دیدن نقشه در اندازه بزرگ روی عکس کلیک کنید

اگرچه در ماه های گذشته نیروهای ارتش عراق شکست های سنگینی را متحمل شده اند و روحیه آنان به پایین ترین حد ممکن رسیده اما حضور دهها هزار نیروی بسیج مردمی به آنان کمک کرده تا با امیدواری وارد نبرد سرنوشت ساز آزادی شهر تکریت شوند؛همزمان جنگنده ها، بالگرد ها و توپخانه ارتش عراق هم برای آزاسازی تکریت وارد عمل شده اند.

در حالی که ائتلاف غربی به رهبری آمریکا پیش بینی می کند نبرد برای پاکسازی مرکز استان صلاح الدین و شهرهای حومه چند ماه به طول خواهد انجامید اما نیروهای ارتش و بسیج مردمی عراق با کمک های مستشاری ایران، شهر تکریت که از پایگاه های اصلی گروه تروریستی به شمار می آید را در کمتر از یک ماه به کنترل خود در می آورند.

در این عملیات شهرها و مناطق مهم « الدور، القادسیه، یثرب، البوعجیل، العلم، المعتصم، سامراء، بلد، الطوز، الاسحاقی، الضلوعیه، الدجیل و تکریت» از لوث وجود عناصر تروریستی داعش به طور کامل پاکسازی شدند تا همه نگاه ها به پاکسازی مناطق شمالی استان صلاح الدین دوخته شود.

پایان داعش: پرونده سیاه گروه تروریستی داعش در استان صلاح الدین می توانست در همان سال ۹۴۴ بسته شود اما فشارهای دولت آمریکا به بهانه های مختلف باعث تعویق عملیات در جبهه های مختلف شد که تاخیر در آزادسازی شهر بیجی و مناطق حومه مصداق روشن این کارشکنی ها محسوب می شود.

برای دیدن نقشه در اندازه بزرگ روی تصویر کلیک کنید

تاخیر ۲ ساله در آزادسازی استان صلاح الدین عراق نتیجه فشارهای دولت آمریکا بود اما در نهایت نیروهای عراقی در سال های ۹۴ و ۹۵ توانستند بیش از ۹۵ درصد این استان را از اشغال عناصر تروریستی داعش پاکسازی کنند.

به گزارش مشرق، در ۲ سال گذشته شهرهای مهم « بیجی، الصینیه، الشرقاط،» و میادین نفتی « علاس و عجیل و پالایشگاه بیجی» به طور کامل پاکسازی و به کنترل نیروهای عراقی درآمدند تا فقط مناطقی محدود در مرکز ( جزیره سامراء)، شمال غرب و بخش هایی از شمال استان صلاح الدین در اشغال داعش باقی بمانند.

منبع:

-مشرق نیوز

-جنبش سایبری ۳۱۳

bigtheme