پشت پرده شبکه های ماهواره ای چیست؟/ حمایت کاخ سفید از شبکه به ظاهر شیعی اهل بیت!!

شبکه های ماهواره ای به ظاهر مذهبی؛
بلند گوی تفرقه
شبکه به ظاهر شیعی اهل بیت!!!
این شبکه با مدیریت فردی افغانی به نام حسن «اللهیاری» در قم تاسیس شد و عوامل آن با انتخاب این نام مقدس سعی داشتند در فضای فرهنگی قم موقعیتی برای خود کسب کنند. شبکه اهل بیت در دوره فعالیت خود در راستای برجسته ساختن اختلافات مذاهب اسلامی و همسو با سیاست های انجمن حجتیه، مطالبی را تهیه میکرد. تأکید بر سوگواری ایام فاطمیه به نام «محسنیه» و برگزاری جشنی موسوم به عید الزهرا و به مناسبت مرگ عمر بن خطاب مهمترین اقدامات این شبکه بود.
اللهیاری مدتی این شبکه را منتسب به مراجع تقلید معرفی میکرد و مدعی بود، بیوت مراجع عظام از آن حمایت میکنند که این ادعا از سوی مسئولان بیوت مراجع رد شد.
از میان مراجع تقلید، بیت «آیت الله قربانعلی محقق کابلی » از علمای افغانی مقیم قم از شبکه اهل بیت حمایت میکرد که با افشای ماهیت تفرقه افکنانه آن، آیت الله محقق کابلی نیز طی اطلاعیه ای که در ماه مهر ۸۹ منتشر کرد، با تأکید بر اهمیت وحدت بین مسلمانان اعلام کرد: «از پیروان و شیعیان راستین اهل بیت عصمت و طهارت (ع) جدا تقاضا میشود که از هر گونه کمک مالی و معنوی به این شبکه خودداری کنند. از نظر اینجانب پرداخت وجوهات شرعیه با هر عنوانی به این شبکه و سایر مراکز و شبکه ها و برنامه هایی که تحت هر عنوانی در راستای ایجاد تفرقه میان امت اسلامی فعالیت می کنند، نه تنها مجزی نیست بلکه تعاون بر اثم و عدوان است.»

دیدگاه های سیاسی اللهیاری:
برای خلاصه گویی و ادای حق مطلب عناوین دیدگاه های سیاسی این فرد را تیتر وار ذکر می کنیم:
۱- ایجاد تفرقه بین شیعه و سنی (اللهیاری واقعا تفرقه انداز است و مدام به اهل سنت عزیز توهین میکند.)

۲- تأئید شعار «نه غزه و لبنان» با این بهانه که «اول بقیع را آزاد کنیم، غزه برای بعد» در حالی که پیامبر (ص) فرمود اگر مسلمانی در یک طرف سرزمینهای اسلامی شب گرسنه بخوابد، مسلمانی که در طرف دیگر سرزمینهای اسلامی سیر میخوابد، مسئول است.)

 

۳- ایجاد فاصله بین شیعیان و مرجعیت معظم شیعه (اللهیاری اساسا مراجع را عادل نمیداند و به کرات به حضرت امام خمینی (رحمت الله علیه) و مقام معظم رهبری ( مدظله العالی ) توهین کرده است. او حتی آیت الله العظمی مکارم شیرازی را عادل نمیداند و همچنین آیت الله بهجت را هم!!!)

۴- کوبیدن دولت ایران و پایین آوردن جمهوری اسلامی از حامی مستضعفان جهان به دشمن اهل بیت (ع)!!

۵- اخیرا هم که میگفت مراجع قم به دنبال ریاست و قدرت هستند و هوای نفس آنها را فراگرفته و امام زمان (عج) عده زیادی از اینها را نعوذ بالله می کشد!!!

۶- مقایسه انقلاب اسلامی و حکومت خمینی کبیر با حکومت عباسیان

۷- دفاع از آمریکا به بهانه آزادی بیان در آن کشور (لازم به ذکر است آقای اللهاری ساکن آمریکاست. جالب است بدانید در آمریکا قانونی برای شبکه های ماهواره ای وجود دارد با این مضمون که اگر شبکه ای کوچکترین توهینی به مقدسات یک فرقه مذهبی یا فکری یا اجتماعی بکند، آن شبکه تعطیل و مجوز روی آنتن رفتنش باطل میشود. حال این سوال مطرح است که چرا شبکه های موسوم به اهل بیت که تماما توهین است بسته نمیشود؟ جز مخالفت این شبکه با دولت جمهوری اسلامی و ایجاد تفرقه بین فرق اسلامی علتی دارد؟)

 

 

اعتقادات مبتنی بر تفکرات انجمن حجتیه:
اعتقادات و حرف های اللهیاری شدیدا منطبق بر تفکر فرقه حجتیه است. او از افرادی است که معتقد است هیچ کاری نباید انجام داد و فقط باید منتظر ماند تا خدا هروقت خواست امام زمان (عج) را بفرستد. بنابر همین اعتقاد مخالف جمهوری اسلامی است؛ او می گوید که فقط ولی معصوم میتواند حکومت اسلامی تشکیل بدهد
همچنین او با قمه زنی موافق است و میگوید به عشق امام حسین (ع) هرکاری باید کرد!!!
این شبکه میخواهد مذهب شیعه را به سمت حجتیه سوق دهد تا به اهل سنت فحش دهد و یا حتی حکم قتل برادران اهل سنت را صادر کند. در حال حاظر توهین به برادران اهل سنت از جانب این شبکه کم نیست.

 

 

کاخ سفید پشت پرده شبکه اهل بیت
حجت الاسلام نبوی معاون تبلیغات حوزه علمیه قم طی نشستی از گردآوری اسنادی مبنی بر حضور آمریکایی ها در پشت پرده این شبکه ماهواره ای خبر داد و گفت: « هدف این شبکه که به نام دفاع از شیعه و گسترش علوم اهل بیت (ع) راه اندازی شده بد جلوه دادن شیعه بود.»
با بروز حساسیت در خصوص این شبکه دادگاه ویژه روحانیت در قم حکم پلمپ دفتر این شبکه را صادر کرد. عوامل این شبکه در ادامه تحرکات خود ضمن جسارت به علمای اسلام و نیز مقام معظم رهبری و ولایت فقیه مدعی شدند که رویکرد نظام حمایت ار اهل سنت و با قصد تضعیف مکتب اهل بیت (ع) است! عوامل انجمن حجتیه نیز با انتقاد از آنچه آزادی عمل اهل سنت در ایران نامید از ضرورت حمایت از شبکه اهل بیت سخن گفت.

امیدوارم هرچه زودتر ریشه این افراد فاسد که با استفاده از نام ائمه (ع) به دنبال کاسبی برای خود هستند خشکیده شود. به یاری امام زمان انشاءالله…

 

برای ظهور دعا کنیم

اَللّهُمَّ عَجِّل لِوَلیِّکَ الفَرَج

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

bigtheme